Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych – prace mo...

Wójt Gminy Skierbieszów, Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny oraz PIE Europe Direct zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów do udziału w konkursie plastycznym o tematyce historycznej. Dla uczestników przygotowano wiele ciekawych nagród. Niespodziankę przygotowano dla każdego uczestnika konkursu. Zapraszamy.

REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„TRAGICZNY LOS DZIECI ZAMOJSZCZYZNY”

CEL KONKURSU

• edukacja patriotyczna młodzieży,
  • rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych młodzieży,
  • rozwijanie wrażliwości plastycznej inspirowanej historią,
  • poznawanie historii własnego narodu i kraju.

ORGANIZATORZY

• Wójt Gminy w Skierbieszów,
  • Gimnazjum Publiczne im. Dzieci Zamojszczyzny w Skierbieszowie,
  • Punkt Informacji Europejskiej ”Europe Direct” przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

ZAKRES TERYTORIALNY I UCZESTNICY

• konkurs plastyczny skierowany jest głównie do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu zamojskiego i miasta Zamość.
  • Organizowany jest w 2 kategoriach wiekowych: klasy IV –VII szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne.

TEMATYKA PRAC

• związana z tragedią polskich dzieci na Zamojszczyźnie podczas hitlerowskiej okupacji w latach 1939 – 1945,
  • wysiedlenie Skierbieszowa i okolicznych miejscowości w 1942 roku,
  • wywóz polskich dzieci do Niemiec w celach germanizacyjnych,
  • łapanki i egzekucje polskiej ludności, tragedia ludzi w obozach koncentracyjnych,
  • walka narodu polskiego z okupantem (walki partyzanckie),
  • miejsca pamięci narodowej i  pomniki poświęcone Dzieciom Zamojszczyzny.

KRYTERIA PRACY  KONKURSOWEJ

• prace plastyczne wykonane na papierze lub kartonie w formacie A3,
  • technika prac: malarstwo, grafika, collage (z wyjątkiem plasteliny), rysunek,
  • prace wykonane indywidualnie przez uczniów, nigdzie wcześniej niepublikowane i nieprzedstawiane na innych konkursach.

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

• udział w konkursie i podanie danych związanych z udziałem w nim są całkowicie dobrowolne,
  • zgłoszenie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu,
  • prace powinny być opisane czytelnie (drukiem) na odwrocie: imię i nazwisko oraz wiek autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna artystycznego, adres pocztowy, e-mail i numer telefonu szkoły lub placówki oświatowej oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu dla potrzeb promocyjnych podpisana przez rodzica (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997 rok Dz. U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.) – tekst oświadczenia w załączeniu,
  • organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia nadsyłanych prac, powstałe w wyniku transportu pocztowego, stąd zaleca się troskliwe ich opakowanie,
  • termin składania prac upływa 10 listopada 2017 roku,
  • prace plastyczne należy przysyłać na adres: Gimnazjum Publiczne w Skierbieszowie, ul. Zamojska 8, 22-420 Skierbieszów lub przekazać osobiście do Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość.
  • organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo do wykorzystania nadesłanych prac w publikacjach.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• oceny prac dokona Komisja Konkursowa, która wyłoni w każdej kategorii po piętnaście najlepszych prac, spośród których przyzna trzy nagrody i dwanaście wyróżnień,
  • uroczyste otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród nastąpi 26 listopada 2017 roku  w Gminnym Ośrodku Kultury  w Skierbieszowie.

Osoby do kontaktu w sprawach organizacyjnych:

• nauczyciel plastyki – Irena Piekut, tel. 502 533 367
  • PIE Europe Direct – Władysław Molas, tel. 84 677 67 76