Porozmawiajmy o Europie z Rafałem Szyndlauerem – zaproszenie n...

„Porozmawiajmy o Europie” – to wykład otwarty prowadzony w formie rozmowy 2 ekspertów na tematy europejskiey, który odbędzie się 18 września 2017 roku w Collegium Novum Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu przy ul Sienkiewicza 22 (sala 105, godz. 10.00).

O przyszłości Europy  z Rafałem Szyndlauerem, doradcą d/s politycznych i prawnych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polce rozmawiał będzie  dr hab. Wojciech Orłowski, konstytucjonalista, pracownik naukowy UMCS i WSZiA.

Będzie to okazja do zadania ekspertom wielu pytań dotyczących bieżących wydarzeń gospodarczych, społecznych, politycznych i ich pływu na kierunki polityki Unii Europejskiej,  przyszłość Europy i Polski.

Zadamy pytania:  Czy Unia Europejska rozwija się poprzez kryzysy a kryzys migracyjny to przeszłość?  Jakie wnioski dla najbardziej prawdopodobnego kierunku  rozwoju  Unii Europejskiej wynikają z analizy kluczowych dokumentów strategicznych, m.in.  Białej Księgi  i State of the Union?   Czy w Polsce łamana jest praworządność  i jaka przyszłość czeka nasz kraj w Unii Europejskiej?

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu oraz do zadawania pytań. Gwarantujemy, że uzyskają Państwo odpowiedzi na pytania, których nigdy nie zadano w środkach masowego przekazu.

Na spotkanie zapraszają: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct, Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.

WM