Monika Federowicz: „Seniorzy w Europie”

W piątek 19 maja 2017 roku o godz. 9.00  w Sali Consulatus zamojskiego ratusza  odbędzie się wykład otwarty „Seniorzy w Europie”.  Wygłosi go pani Monika Federowicz reprezentująca  Dyrekcję Generalną ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej.

Wykład organizowany jest jako element konferencji: „O lepszą jakość życia Seniorów” organizowanej w ramach obchodów 15 – lecia funkcjonowania Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zapraszamy.

Poniżej pełny program konferencji:

1. Uroczyste otwarcie konferencji

2. ”Seniorzy w Europie”-  Monika Federowicz pracownik Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej.  Jest asystentką dyrektora d.s. zarządzania zasobami ludzkimi Dyrekcji EMPL.B „Zatrudnienie”.

3. ”Leki – kiedy więcej oznacza gorzej?” – prof.dr hab.n.med. Katarzyna Wieczorowska- Tobis, kierownik Katedry Geriatrii i Gerontologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Prezes Collegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce

4. ”Czy seniorzy potrzebują rehabilitacji?”- dr n. med. Rafał Sapuła- specjalista rehabilitacji medycznej, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.

5. ”Uniwersytet Trzeciego Wieku sposobem na aktywne życie seniorów”- mgr Zofia Piłat, Prezes Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

6. Dyskusja.

Program jubileuszu 15-lecia działalności Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Honorowy patronat:

Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk
JM Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu dr Stanisław Wieczorek.

11 maja 2017r.

Jubileuszowy Rajd Pieszy „Seniorzy na szlakach Roztocza”

19 maja 2017r.

Godz.9.00 – 12.30 Konferencja naukowa „O lepszą jakość życia seniorów” sala „Consulatus” zamojskiego ratusza

19 maja 2017r.

godz.14.00 – 16.00 „15 lat służymy Zamojskim Seniorom „- uroczyste spotkanie słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku -sala Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”.

W programie: prezentacja dokonań uniwersytetu, wystawa ”Uwolnione talenty” – malarstwo i rękodzieło słuchaczy UTW, wystawa kronik i wydawnictw UTW, koncert, słodki poczęstunek.

Patronat medialny: Nowy Kurier Zamojski, Telewizja Kablowa Zamość, Katolickie Radio Zamość