II (regionalny) etap XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Eur...

W dniu 12 grudnia 2017 r. rozegrany został w siedzibie PIE Europe Direct w Zamościu II (regionalny) etap XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej  „Gwiezdny Krąg”. Uczestniczyło w nim 7. uczniów:  troje  z  I LO  im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie oraz czworo z II LO im. Cypriana Kamila Norwida także w Krasnymstawie. Uczestnicy  odpowiedzieli na 100 pytań. Był to test wielokrotnego wyboru. Za pełną prawidłową odpowiedź uczestnik otrzymywał 1 pkt.,  zaś za częściową odpowiedź lub jej brak – 0 pkt.

Najlepszy wynik – 51 pkt uzyskał Kacper Bednaruk z II LO im Cypriana Kamila Norwida, zaś na drugiej pozycji z wynikiem 47 pkt uplasowała się Katarzyna Dudek I LO  im. Władysława Jagiełły. Pozostali uczestnicy uzyskali wyniki od 21 do 37 pkt.  W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej nieco lepszy wynik, przeciętnie uzyskany przez jednego uczestnika, uzyskała drużyna  I LO im. Władysława Jagiełły (38,3 pkt).

W II etapie Olimpiady,  w 25 centrach egzaminacyjnych w Polsce, zlokalizowanych w Punktach Informacji Europejskiej Europe Direct, uczestniczyło 455 uczniów wyłonionych w I  (szkolnym) etapie Olimpiady. Wówczas najlepsze wyniki w Polce uzyskało troje uczniów po 49 pkt na 50 możliwych do zdobycia.

Do III (ogólnopolskiego) etapu Olimpiady zakwalifikuje się 10 uczestników z całej Polski, którzy uzyskają największą liczbę punktów w II etapie.

Komitet Organizacyjny powołany przez Punkt Informacji Europejskiej w Słupsku – organizatora Olimpiady, opublikuje  do 19 grudnia br.na stronie internetowej  http://gwiezdnykrag.pl/  listę uczestników, którzy zakwalifikowali się do III etapu olimpiady „Gwiezdny Krąg”.

ŻYCZYMY POWODZENIA

WM

Copyright © 2018 Europe Direct Zamość All rights reserved.